Czy istnieją minusy nowoczesnych telefonów?

Posted onCategoriesWarte polecenia, Wieści z Infoboxu

Wielu ludzi pewnie nie potrafi się nawet do tego przyznać, ale nie wyobraża sobie funkcjonowania w dzisiejszych czasach bez smartfona w kieszeni. Niektórzy może nie są oddani tym urządzeniom bezgranicznie, ponieważ potrafią przez cały dzień po nie nie sięgać, ale jeśli już korzystają z jakiegokolwiek urządzenia mobilnego to musi być ono sprytne.
Ciekawe jak poradziliby sobie w takim razie ze sprzętem z 2000 roku? Pamiętacie jeszcze czasy kiedy jednym okiem oglądało się skoki Adama Małysza, a drugim grało w Snake’a? Ile ta gra w ówczesnych czasach potrafiła dostarczyć przyjemności. Ze względu na fakt, że minuta połączenia była w tamtych czasach bardzo droga, wielu ludzi zamiast wydzwaniać puszczało tak zwaną „strzałkę”. Nikomu nawet nie przyszło wtedy do głowy, że za kilkanaście lat świat zwariuje na punkcie nowoczesnych smarfonów z aparatami jakości lustrzanki oraz dotykowymi ekranami. Niestety wszystko ma swoje plusy i minusy. Możliwości, które dają dzisiejsze smartfony powodują, że w porównaniu do telefonów produkowanych ponad szesnaście lat temu z baterią trzymającą całą wieczność, urządzenia te musimy ładować prawie codziennie.

Również w konfrontacji z ich niezniszczalnością wypadają dość kiepsko. Wystarczy, że raz przez przypadek będą miały starcie z podłogą, a ekran będzie wyglądał jak pajęczynka. W przypadku zalania modeli telefonów sprzed szesnastu lat wystarczyło położyć je na grzejniku aby wyschły i gotowe! Obecnie nie będzie to jednak takie proste, sami nie jesteśmy bowiem w stanie poradzić sobie z tym problemem. Na szczęście wraz z rozwojem telefonii komórkowej pojawiło się w Polsce wiele serwisów świadczących usługi naprawy czy czyszczenia po zalaniu. Przykładem takiej firmy jest iClinica mająca swoją siedzibą w trzech stacjonarnych punktach: Apple Serwis Wrocław, Poznań i Kraków. Dla klientów z innych miast firma ta posiada w ofercie usługę, za pomocą której bez wychodzenia z domu można wybrać opcję darmowej wysyłki towaru oraz dostawy. Dzięki takim serwisom możemy cieszyć się do woli możliwościami jakie dają nam dzisiejsze smartfony.