Druk na metalu – wyzwanie dla profesjonalistów!

Posted onCategoriesInternet i technologie, Wieści z Infoboxu

Banery reklamowe, ulotki, wizytówki, notesy czy inne tablice reklamowe, takich właśnie realizacji dotyczą tradycyjne zamówienia składane w firmach poligraficzno-reklamowych. Czasami jednak przedsiębiorstwa potrzebują na promocję bardziej wymagających nadruków. Dotyczą one wykonania projektów na tkaninach, skórze, szkle, metalach czy innych tworzywach sztucznych. Mogą to być zarówno małe drewniane bądź metalowe gadżety reklamowe z nadrukami dołączane do zamówień, jak również wielkogabarytowe metalowe elementy imitujące logo przedsiębiorstwa.

Okazuje się jednak, że nie jest to proste zadanie. Nie każda drukarnia posiada w swoim wyposażeniu sprzęt niezbędny do wykonywania tego typu projektów. Nadruk na metalu wymaga bowiem odpowiedniej wiedzy oraz specjalnej metody nadruku, mowa tutaj o tak zwanym sitodruku. Jeśli więc potrzebujecie zrealizować tego typu projekt skontaktujcie się z firmą poligraficzno-reklamową “Art-press” Jacek Kaczmarek z Bydgoszczy. Specjalizują się w wykonywaniu nadruków na nietypowych powierzchniach oraz wymagających materiałach. Sitodruk na metalu jest właśnie jednym z tego typu wyzwań.

Poza tym nie każdy jest w stanie dostarczyć wielkogabarytowy przedmiot do siedziby drukarni. „Art-press” sprosta nawet tego typu wyzwaniom i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jeśli więc gabaryty przedmiotów nie pozwalają na ekonomiczny transport do drukarni „Art-press”, żaden problem! Tego typu realizacje „Art-press” wykonuje w siedzibach firm!

Druk na metalu nie należy do łatwych realizacji również i z tego względu, że metale te mogą być naprawdę różne i inaczej druk ten będzie wyglądał na innym rodzaju metalu. W związku z czym należy dokładnie znać procedurę druku na tym tworzywie. Może to być stal, blachy powlekane lub niepowlekane, aluminium czy stal nierdzewna – niezależnie jednak od rodzaju metali sitodruk to metoda, która doskonale sprawdza się w ich przypadku. Należy jednak pamiętać, aby elementy malować i zabezpieczać dopiero po zakończeniu procesu nadruku.