Okulary przeciwsłoneczne – czy chronią wzrok w odpowiedni sposób?

Posted onCategoriesInternet i technologie

Lato to czas, kiedy ochoczo wystawiamy naszą twarz do słońca i nie ma w tym niczego dziwnego. Warto jednak wiedzieć, że nadmierne narażanie naszej skóry, w tym także i oczu, na działanie promieni słonecznych, może mieć realne konsekwencje w przyszłości. Mowa tutaj nie tylko o problemach skórnych, ale też i o tych ze wzrokiem. Okulista Warszawa doradza, aby jeśli już koniecznie chcemy się opalać, zadbać nie tylko o odpowiednio dopasowany krem do ciała z filtrem UV, ale też i okulary przeciwsłoneczne. Jak jednak wybrać te najlepsze? Na co zwrócić przy tym największą uwagę? Na te, jak również i na wiele innych pytań związanych z tym zagadnieniem, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Dobre okulary przeciwsłoneczne – czyli jakie?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o zabezpieczenie wzroku przed intensywnym działaniem promieni słonecznych, jest zakup wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych. To, co jest kluczowe, jeśli chodzi o ich wybór, to powłoka UV, którą pokryte są soczewki. Okulary przeciwsłoneczne, które zostały kupione za kilkanaście złotych w markecie lub na bazarze, nie posiadają takich filtrów, a co za tym idzie – nie chronią naszych oczu w odpowiedni sposób. Najlepiej jest dokonać zakupu okularów przeciwsłonecznych w profesjonalnych sklepach lub bezpośrednio u optyka. Wcześniej jednak warto ten zakup skonsultować z dobrym okulistą. Z pewnością doradzi nam on, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze soczewek oraz być może podpowie, gdzie takie okulary kupić.

Okulary korekcyjne z filtrem UV

Bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które noszą okulary korekcyjne, są te, których soczewki wyposażone są w filtr UV. Działają one w taki sposób, że przy nadmiernym natężeniu promieni UV, automatycznie soczewki się przyciemniają, a co za tym idzie – nasze oczy mają zapewnioną odpowiednią ochronę. Warto zdecydować się na zakup takich właśnie okularów, ponieważ tak naprawdę rozwiązuje nam to problem zakupu dodatkowej ich pary, a przy tym kompleksowo dbamy o nasz wzrok.