Jak znaleźć dobrego jubilera?

Posted onCategoriesWarte polecenia

Obecnie nie trudno jest znaleźć jubilera. Chcąc kupić biżuterię na prezent dla mamy, kolczyki pasujące do kreacji lub nawet wybierając się po obrączki zaręczynowe jesteśmy na każdym kroku bombardowani reklamami, wystawami, promocjami w co drugim sklepie. Powstaje coraz więcej sklepów jubilerskich, wybór jest więc naprawdę spory. 

No dobrze, ale jak w tym tłumie znaleźć jubilera, który zna się na swoim fachu i sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających konsumentów?

Metod jest oczywiście kilka. Możemy pytać i sugerować się opiniami oraz doświadczeniami znajomych. Możemy także sami pochodzić po znanych nam jubilerach i spróbować na własną sprawdzać jakość oferowanych przez nich wyrobów. A jeśli należymy do nowoczesnych to nic także nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać i kierować się opiniami innych internautów. Wszystko pójdzie dobrze, jeśli oczywiście przy tym wszystkim będziemy również pamiętać, że ostrożności nigdy za wiele, a zaufanie jest dobre, ale kontrola jeszcze lepsza.

Przede wszystkim przed zakupem biżuterii u jubilera dobrze jest zorientować się w obecnych cenach metali i kamieni szlachetnych. Jeśli chcąc dokonać zakupu biżuterii zrobionej ze złota, srebra czy innego surowca spotkamy się z nieprawdopodobnie korzystną dla nas ceną, nie cieszmy się zbyt pochopnie. Koszty produkcji oraz wyrobu biżuterii przewyższają przynajmniej kilkakrotnie cenę rynkową surowców z których owa biżuteria zostanie wykonana. Nie dajmy się zatem zwieść na wyjątkowo korzystną dla nas okazję. Może się potem okazać, że czeka nas bardzo nieprzyjemna niespodzianka.

Biżuteria od jubilera
Biżuteria od jubilera

Niektórzy jubilerzy próbują także oszukać swoich klientów sprzedając złoto o niższej próbie niż sami przekonują. Na szczęście jednak z pomocą przychodzi nam tabela polskich cech i znaków probierczych. Możemy więc porównać z nią znak wybity na biżuterii i na podstawie tego mieć pewność, że nasz jubiler nie chce nas oszukać i trafiliśmy w dobre ręce. Nie jest to jednak wszystko. Znając wartość próby powinniśmy także zwrócić uwagę na to w którym miejscu biżuterii jest ona umieszczona. Niektórzy sprzedawcy chcąc oszukać klientów zamieszczają dużo wyższą próbę np na zapięciu łańcuszków. Następnie zwracają uwagę klienta na to jedno miejsce wprowadzając go tym samym w błąd.

Jubiler Lublin
ul. Krakowskie Przedmieście 2
20-002 Lublin
woj. lubelskie
Telefon:
081 532 21 92

Więcej informacji o Jubiler Lublin http://www.jubiler-zietek.pl/

 

Jeśli jednak zachowamy zdrowy rozsądek podczas zakupów i nie damy się oszukać na pewno znajdziemy dobrego, godnego zaufania jubilera do którego będziemy mogli chodzić przed długie lata. Na pocieszenie, takich także jest sporo, wystarczy tylko rozsądnie szukać.