Kasoterminal – dlaczego warto go mieć w swoim sklepie?

Posted onCategoriesInternet i technologie

Z pewnością każdy wie, czym dokładnie jest kasoterminal. O tym urządzeniu ostatnimi czasu było bardzo głośno, a to przede wszystkim za sprawą tego, w jaki sposób jest w stanie ono ułatwić sprzedaż towarów czy usług. W sektorze handlu, kasoterminal odgrywa kluczową rolę. Nie zawsze jednak wiemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę, kiedy planujemy zakup takiego urządzenia. W naszym niniejszym artykule dokładnie przybliżymy państwu kwestię związaną z wyborem najlepszego i najbardziej odpowiedniego do waszych potrzeb kasoterminala.

W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się kasoterminal?

Zanim przejdziemy do wskazania najważniejszych czynników które będą determinować wybór takiego czy innego kasoterminalu, warto zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Musimy bowiem wiedzieć, w jakich sytuacjach kasoterminal sprawdzi się najlepiej. Oczywiście niekwestionowaną zaletą tego urządzenia jest to, że jest ono w pełni mobilne. Działa na zasadzie podobnej do telefonu komórkowego. Oczywiście musi być naładowane aby działało,  a do pełnej funkcjonalności niezbędna jest także połączenie z siecią WiFi. Nie wymaga jednak stałego podłączenia do prądu. Dzięki temu, świetnie sprawdza się na stoiskach mobilnych – na przykład takich, które możemy zobaczyć na różnego rodzaju festiwalach czy targach.

Kasoterminal w sklepie stacjonarnym – czy to się opłaca?

Wiemy już, że kasoterminal idealnie sprawdzi się zarówno na stoisku mobilnym jak i w sklepie stacjonarnym. Czy jednak w tym drugim przypadku zakup kasoterminalu jest rzeczywiście dla nas opłacalne? Jak się okazuje – tak. Wynika to przede wszystkim z funkcji, które łączy w sobie kasoterminal. Jest on bowiem jednocześnie drukarką, terminalem płatniczym, oraz kasą fiskalną. Innymi słowy, do legalnej sprzedaży towarów czy usług, nie będziemy potrzebowali już każdego z tych urządzeń osobno. Co więcej, ze względu na niewielkie rozmiary, kasoterminal jest w stanie zaoszczędzić znaczną ilość miejsca. Nie będziemy już potrzebowali kasy fiskalnej, terminalu płatniczego, jak również drukarki która wydrukuje na przykład paragon. Za pomocą kasoterminalu wykonamy wszystkie niezbędne czynności przy pomocy jednego urządzenia.