Marketing wielopoziomowy to szansa na zarobienie pieniędzy dla każdego

Posted onCategoriesInternet i technologie, Wieści z Infoboxu

Marketing wielopoziomowy znany również jako Multi Level Marketing lub network marketing, jest względnie nową, ale najprężniej rozwijającą się formą wymiany towarowej spośród wszystkich. W Polsce system MLM jest jak na razie mało znany,ale na jego wykorzystywanie decyduje się coraz większa ilość firm działających w dużych miastach w kraju. Spomiędzy różnych obszarów marketingu marketing wielopoziomowy wyróżnia się mechanizmem promowania produktów i usług. Jego idea polega na naliczaniu premii przedstawicielom handlowym, czyli osobom ponoszącym odpowiedzialność za doręczenie produktu do ostatecznego klienta. Dystrybucja produktu ma miejsce jednak bez udziału klasycznej sieci hurtowni i sprzedawców detalicznych, gdyż zamówienie dostarczane jest klientowi własnoręcznie przez producenta bądź jego przedstawiciela. Producent nie tracąc funduszy na drogie reklamy telewizyjne, radiowe czy inne, może przeznaczyć te pieniądze na wypłaty dla przedstawicieli handlowych i dystrybutorów. Dzięki jasnemu systemowi wynagrodzeń przedstawiciele reprezentujący firmę mają lepszy bodziec do działania i większe obroty, którymi nie muszą się dzielić z żadnymi pośrednikami. Szybki wzrost zainteresowania marketing wielopoziomowy zawdzięcza polecaniu sobie produktów przez coraz większą grupę zadowolonych klientów. Dzięki temu następni zainteresowani mają coraz większe zaufanie do danej firmy i jej produktów.

Zwykle przedsiębiorstwo prowadzące biznes MLM tworzy bazę aktywnych klientów. Każdy z nich wraz ze wzrostem ilości zakupionych produktów, dostaje coraz większe prowizje. Należy podkreślić, że nie istnieje ograniczenie co do wielkości tej prowizji. Usatysfakcjonowani klienci decydują sie na polecenie danej marki swoim znajomym i w ten sposób tworzy się siatka klientów, którzy z biegiem czasu zostają aktywnymi dystrybutorami firmy. Jeśli praca w MLM ma generować znaczny dochód to podstawową rzeczą jest rozszerzanie sieci dystrybucyjnej. To w jej budowie znajduje się klucz do maksymalizacji dochodów. Ponadto network marketing pozwala na zarabianie pieniędzy nie tylko producentowi czy usługodawcy, ale również innym ludziom, którzy zdecydują się na etat przedstawiciela handlowego. W tradycyjnym handlu za sprzedaż i promocje odpowiadają punkty handlowe, sklepy bądź różni profesjonaliści od marketingu. W MLM elementy te są pominięte, dlatego liderzy, którzy stworzyli prawidłowo funkcjonującą sieć dystrybucyjną, otrzymują proporcjonalne do wysokościzamówień wynagrodzenie. Mówiąc jaśniej, każdy klient polecony przez przedstawiciela handlowego lub kogoś z utworzonej przez niego sieci dystrybutorów, przynoszą mu zysk. Uzyskuje on prowizję nie tylko od towarów i usług sprzedanych przez siebie, ale od każdego zakupu w całej grupie. Wielkość wypracowanych zarobków jest więc nieograniczona. Liderzy pełnią tu właściwie kluczową rolę, gdyż rozmiar zbuowanej przez nich sieci i poziom ich aktywności przekłada się na faktyczny poziom dochodu w firmie. Jeżeli sieć zbudowana przez lidera posiada ciągłe obroty, uzyskuje on tak zwany dochód pasywny. Oznacza to, że za raz stworzoną strukturę otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie wygenerowane przez własną sieć. To właśnie chęć wypracowania dochodu pasywnego jest zachętą dla wielu osób, które mają w planach rozpocząć działalność w MLM. Na pewno chętnych byłoby znacznie więcej, ale marketing sieciowy jest mało znanym określeniem, nie wspominając już o jego idei. Przyczyną tej sytuacji jest mała ilość informacji na ten temat.

Niewiele mówi się o tym w mediach, nie tworzy się na ten temat programów telewizyjnych ani audycji radiowych. Oprócz tego dość trudno jest gołym okiem zobaczyć możliwości płynące z MLM, a mylne opinie funkcjonujące w społeczeństwie odnośnie tej formy dystrybucji negatywnie wpływają na jej skuteczność. Opinie o MLM są rozmaite i w ogromnej mierze zależą od osobistych doświadczeń konkretnych osób. Najbardziej krzywdzącą dla marketingu wielopoziomowego opinią, wynikającą zazwyczaj z niewiedzy, jest zarzut, że działają w formie piramid finansowych. Działalność MLM polega zawsze na przekazywaniu faktycznego produktu od producenta do klienta. Nierzadko zdarza się , że dużo osób sprzedaje bardzo mało lub kupuje konkretny produkt tylko na własny użytek.Płace wiążą się z dystrybucją tego produktu. Natomiast piramida finansowa, to struktura wzorowana na network marketingu. Zysk przez nią uzyskiwany nie wynika ze sprzedaży, ale z wpłat wpisowego, odprowadzanych przez członków przyłączających się do struktury. Zyski osiągają tu głównie osoby będące najwyżej w hierarchii czyli te, które dołączyły na samym początku stworzenia piramidy finansowej. Nie ma tu prawdziwego produktu, który finalnie trafia do klienta końcowego.
Wokół MLM narosło dziesiątki mitów. Ludzie związani z tą gałęzią często opisują ją jako wspaniały twór biznesu i metodę na posiadanie wielkich i łatwych pieniędzy. Koncepcja ta często kusi ludzi mało ambitnych i leniwych. Osoby takie prędko rozczarowują się i dają za wygraną. Należy pamiętać, że branża MLM nie różni się pod względem włożonego wysiłku od każdej innej działalności gospodarczej. Są osoby, które świetnie sobie radzą i zarabiają spore pieniądze, ale są też tacy, którzy niezależnie od wysiłków wypracowują niewielkie zyski. Jest to normalna działalność gospodarcza opierająca się na dobrym mechanizmie bezpośredniej sprzedaży produktów. Jak w każdej działalności tak i tutaj trzeba włożyć dużo pracy i mieć choć trochę szczęścia. W branży tej działa prężnie duża ilość firm. W ofertach znajduje się wszystko począwszy od chemii gospodarczej i kosmetyków, a skończywszy na żywności.
Bez względu na opinie, dla dystrybutorów jest to całkiem niezły sposób na zasilenie prywatnego budżetu.

Tutaj dowiesz się więcej: system-mlm.pl/jak-pozyskac-partnerow-do-marketingu/