Mobilne platformy do pracy na wysokościach – najbardziej popularne zastosowania

Posted onCategoriesWarte polecenia

Mobilne platformy do pracy na wysokościach to niezwykle funkcjonalne i wielozadaniowe urządzenia. Ich stosowanie może ułatwić wiele prac w różnych branżach. Czytaj dalej, a dowiesz się, gdzie najczęściej znajdują zastosowanie podesty ruchome!

Branża budowlana, remontowa i wykończeniowa

W branżach takich jak budowlana, wykończeniówka czy remontowa, platformy mobilne to inteligentna alternatywa dla drabin, podestów i rusztowań. Dlaczego? Zacznijmy od rusztowań.

Chociaż pracownicy zajmujący się np. remontami, mają na nich spore pole do manewrów, to niestety trzeba pamiętać, że rusztowania zajmują sporo miejsca, a ich montaż i późniejszy demontaż również „trochę” trwa. Dodatkowo wymagają one zakotwiczenia, co może uszkodzić elewację remontowanego budynku.

Praca remontowa na platformach jest równie prosta (a nawet prostsza), jak w przypadku rusztowań. Ruchy pracownika nie są w żaden sposób ograniczone, a środowisko pracy jest odpowiednio zabezpieczone. Platformy nie wymagają zakotwiczenia, ani nie zajmują niepotrzebnie przestrzeni wokół budynku.

Rozstawienie drabiny oczywiście nie wymaga wielkich „ceregieli” ani skomplikowanych przygotowań. Jednakże czasami prace, takie jak, dla przykładu, montaż oświetlenia w wysokich salach muzeów, wymagają specjalnych rozwiązań — nie wszędzie da się sięgnąć z poziomu zwykłej drabiny, a mobilne platformy oferują nawet do 5,5 m wysokości roboczej.

Platformy mobilne w szeroko pojętej branży budowlanej znajdą zastosowanie również w pracach związanych z ocieplaniem budynków, przy renowacji sufitów, a także tych związanych z konserwacją rynien.

platformy mobilne
thoughtful multicultural workers using digital tablet while standing on scissor lift in warehouse

Platformy mobilne w przemyśle

W przemyśle platformy mobilne, takie jak https://powertowers.pl znajdują wiele zastosowań. Co prawda rzadko zastosowania te są związane z samą produkcją, a częściej przy pracach konserwacyjnych czy montażowych.

Najczęściej stosuje się je do przeprowadzania napraw urządzeń przemysłowych oraz maszyn, a także ich przeglądów oraz prac konserwacyjnych.

Platformy mobilne są w przemyśle również stosowane do prac związanych z drobnymi naprawami i konserwacją hali produkcyjnej, jak, chociażby, mycie okien, wymiana żarówek czy niewielkie remonty.

Podesty ruchome w magazynach

We wszelkiego typu magazynach platformy mobilne znacznie ułatwiają i usprawniają prace, czyniąc ją przy okazji bezpieczniejszą. Układanie i zdejmowanie różnego rodzaju towaru z wysoko (nawet kilka metrów nad ziemią) zlokalizowanych półek magazynowych jest o wiele bardziej wygodne i bezpieczne, jeśli czynności te można wykonać z poziomu platformy mobilnej, a nie np. z drabiny, gdzie często chwila nieuwagi kończy się tragicznym w skutkach wypadkiem.

Oczywiście, tak jak to miało miejsce we wcześniej wymienionych opcjach, tak i w magazynach, platformy mogą być również wykorzystane do różnego rodzaju prac porządkowych i drobnych remontów.

Oczywiście niezależnie od miejsca wykonywania pracy, należy pamiętać, że powinny być one wykonywane z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa oraz zgodnie z przepisami BHP.