Podkład WOOD SOUND – idealny pod panele

Posted onCategoriesInternet i technologie, Warte polecenia

Bardzo dużą popularnością ostatnimi czasy cieszą się panele podłogowe. Pomimo tego, że są dość tanie w porównaniu do podłogi wykonanej z drewna, ich wielkim atutem są również walory estetyczne. W dodatku w jeden dzień nawet na dość dużym metrażu możemy stworzyć z nich piękną posadzkę.

Jeśli jednak chcemy cieszyć się położonym, przez nas rodzajem paneli przez wiele lat, nie wystarczy jedynie wybrać satysfakcjonujący nas rodzaj z wysoką klasą ścieralności. Bardzo ważne jest bowiem przy ich kładzeniu postępowanie zgodnie z zasadami. Posłużą nam wtedy przez długie lata, jeśli przede wszystkim odpowiednio przygotujemy do tego podłoże.

Podłoga wykonana z paneli jest tak zwaną podłogą pływającą. Nie jest bowiem przyklejona do podłoża, a jedynie swobodnie spoczywa na podłodze. W dodatku musi być zachowana określona odległość od podłoża, która jest niezbędna w przypadku materiałów wykonanych z drewna. Codziennie bowiem tego typu tworzywa pracują, a więc kurczą się i pęcznieją. Nie utrzymanie dystansu mogłoby więc doprowadzić do zniekształceń podłoża.

Najważniejsze, aby było one równe oraz suche. Ci, którzy posiadają stare podłogi powinni więc je odpowiednio oczyścić i zlikwidować nierówności. W nowym budownictwie nie będzie tego problemu. Tutaj wystarczy zrobienie wylewki samopoziomującej.
Jeśli już mamy wyrównanie posadzki za sobą, w następnym kroku należy położyć folię izolacyjną. O tym większość z nas zazwyczaj pamięta. Wielu z nas zapomina jednak o odpowiednim podkładzie pod panele, który jest tutaj niewątpliwie bardzo istotny. To on bowiem gwarantuje nam nie tylko izolację termiczną, ale także i akustyczną, dzięki czemu nie musimy słuchać rozmów naszych sąsiadów.
Podkład złej jakości może w dodatku niekorzystnie wpływać na trwałość samej podłogi. Sprawi bowiem, że podłoga zacznie skrzypieć, zapadać się, a w konsekwencji i przemieszczać. Jeśli więc chcecie się cieszyć podłogą przez długi czas zainwestujcie w podkład WOOD SOUND. Z pewnością będziecie zadowolenia z takiego rozwiązania.