Skup aut powypadkowych

Posted onCategoriesInternet i technologie, Wieści z Infoboxu

Biorąc pod uwagę fakt, że po naszych polskich drogach jeżdżą coraz starsze auta oraz koszty napraw w szybkim tempie rosną, coraz więcej samochodów, nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitego skasowania. Nie opłaca się więc naprawiać niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel postanowi o ostatecznym losie auta, ubezpieczyciel bowiem wypłaca pokrzywdzonemu różnicę między ceną pojazdu przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już tylko do właściciela.
Są na rynku firmy, które proponują odkupienie wraków, w wyniku czego w dalszym ciągu jeżdżą po polskich drogach samochody z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny wylądować na złomie. Mnóstwo osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli naprawić samochód, kupując często części nieoryginalne, kilkakrotnie tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu jakaś suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Bardziej kłopotliwe może okazać się wyzbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. Posiadając sprawne auto mamy prawie 100 procentową pewność, że zainteresowany się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy mogli spać spokojnie. Jeśli pojazd jest bardzo stary, a jego cena jest bliska wartości złomu nie jest już to tak bardzo oczywiste. Istnieje też ryzyko, że nowy nabywca nie dokona przerejestrowania samochodu na siebie. W momencie gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas duże kłopoty. Jeśli jednak stare, zniszczone auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli także spać spokojnie. Dobre podzespoły trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na własne utrzymanie, a zniszczone elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Kwota ostateczna jaką Stacja płaci za oddane auto zależy wyłącznie od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy widocznej w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli chcemy przekonać się ile otrzymamy za nasz samochód, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów widocznych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami auta po wypadku i zdecydujecie się na jego kasację, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Przedsiębiorstwo to powstało w 2003 roku z inicjatywy dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się tylko skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem rozszerzyła obszar swojej działalności. Z biegiem lat dołożono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę zepsutego sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Obszar działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, złomowanie oraz demontaż pojazdów, które ze względu na awarie techniczne czy wiek nie nadają się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym działa już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku kasacji dużej ilości samochodów ma w ofercie również mnóstwo części zamiennych w bardzo niskich cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego samochodu. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz stały rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi firmami z branży.
Jeśli zdecydujesz się więc na skasowanie auta, to jest to firma której właśnie potrzebujesz. Dostaniesz tam wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania samochodu w Urzędzie Komunikacji. Gwarantują atrakcyjne ceny, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór pojazdu od klienta. Działają przede wszystkim na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Przedsiębiorstwo to przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również samochody wszystkich marek.
Zdarzają się właściciele bardzo przywiązani do swoich wiekowych już aut, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż niezbędna jest już ich kasacja, przechowują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to błędne zachowanie, przyczynia się bowiem do obniżenia poziomu wartości samochodu. W przypadku gdy na podwórku lub przed blokiem znajduje się niesprawne auto, jego złomowanie jest idealnym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyne właściwe legalne wyjście na pozbycie się zepsutego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym wyjściem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony ogromnym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.