Dobre i solidne balustrady

Posted onCategoriesWieści z Infoboxu

Dumasz nad tym jakiego typu balustrady zainstalować na swym tarasie w domu jednorodzinnym? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę montując balustrady na nowy balkon.

Przewidując zakup jakichkolwiek detali wyposażenia w grę na ogół wchodzi sprawa gustu i upodobań mieszkańców. Jest oczywiste, że jednemu może się podobać całkowicie coś innego niż drugiej osobie. Co można dowiedzieć się o cechach poręczy wyprodukowanych ze stali nierdzewnej?

Zalety stali szlachetnej
Wiele ludzi chętnie zamawia produkty wyprodukowane ze stali szlachetnej, chociaż jest ona o sporo droższa niż podobne materiały dostępne na rynku. Dlaczego tak się dzieje? Otóż warto niewątpliwie mieć świadomość, że pomimo zdecydowanych walorów wizualnych, stal nierdzewna wyróżnia się wyjątkową odpornością na czynniki atmosferyczne. Stal nierdzewna jest nie podatna na wpływ wody obecnej w otaczającym nas powietrzu. Z tego względu nawet po wielu latach dalej prezentuje się w zasadzie jak nowa.

Dom bez balustrady :)
Dom bez balustrady 🙂

Balustrady nierdzewne do samodzielnego montażu – co warto wziąć pod uwagę
Oczywiście metod montażu poręczy jest wiele. Możemy zatrudnić profesjonalnego spawacza, który przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, zespawa poszczególne elementy zestawu w jedną całość. Ale częściej ludzie decydują się na wykonanie balustrad bez pomocy. Jest to osiągalne dzięki wykorzystaniu balustrad dedykowanych do samodzielnego montażu. Żeby wykonać balustrady u siebie w domu, porzebne będą takie podstawowe narzędzia jak młotki czy śrubokręt.

Łącząc ze sobą kolejne elementy instalacji, dbrze jest zwracać uwagę na siłę łączeń, jeśli masz na przykład do czynienia z połączeniami gwintowymi, warto naprawdę solidnie dokręcać poszczególne elementy. Dla bezpieczeństwa balustrady kluczowe jest także staranne przykręcenie jej do posadzki oraz ścian. Dlatego otwory przeznaczone na instalację kołków montażowych muszą być wykonane starannie. Dzięki temu kołki rozporowe będą prawidłowo usztywniać balustradę.

Producenci balustrad w Polsce
Wybierając balustrady, niewątpliwie będziemy widzieć, że na rynku wnętrzarskim jest do wyboru naprawdę spora rozmaitość modeli. Wybierając producenta, na pewno dobrze jest kierować się jej opiniami. Powinniśmy bowiem pamiętać, że to od jakości stali nierdzewnej także będzie zależeć trwałość balustrady.

Typowym z wiodących producentów systemów balustrad do samodzielnego montażu jest marka Kelmet Jarosław Kieler. Producent ten co istotne projektuje też wysokiej jakości produkty ze stali nierdzewnej dla znanych firm motoryzacyjnych. Nowoczesny, zaawansowany park technologiczny przekłada się na wysoką jakość oferowanych towarów.

Na stronie internetowej Kelmet.pl można znaleźć niezwykle przydatny konfigurator balustrady nierdzewnych. Dzięki niemu będą mieli państwo gwarancję, że wszelkie potrzebne drobiazgi będą uwzględnione w zamówieniu. Konfigurator tutaj: https://www.kelmet.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej .

Balustrady takie ze względu na swoją trwałość oraz nietuzinkowy wygląd, są chętnie stosowane nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale także w obiektach użyteczności publicznej. Zdecydowanie mogą być instalowane wewnątrz obiektów oraz na zewnątrz.

Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem http://ogrzany.pl/