Dywany – co warto wiedzieć przed zakupem

Posted onCategoriesWarte polecenia

Mnóstwo ludzi wykorzystuje w aranżacji swojego domu jakiś niedrogi chodnik. Czy wiesz jakiego rodzaju wykładziny są dostępne w Polsce? Zapraszam do zainteresowania się naszym artykułem!
Na pewno sporo osób chcąc nabyć wykładzinę po prostu udaje się do pobliskiego hipermarketu, aby wybrać w miarę możliwości najtańszy dywan spełniający ich wizualne oczekiwania. Zazwyczaj jest to dywan syntetyczny, gdyż tego typu modele są po prostu najtańsze. Z drugiej strony, jest w kraju wiele inwestorów pragnących zamówić tylko ekskluzywny dywan.

Wełna na topie
Chociaż wełna, jako element wykładzin trochę wychodzi z mody, nadal wykładziny tego typu znajdują sporo swoich wielbicieli. Wykładziny z wełny wbrew różnym opiniom są bardzo wytrzymałe, dlatego mogą posłużyć naprawdę długo. Co ciekawe są to dywany całkowicie ekologiczne, wolne od syntetycznych składników. Ale wełna ma pewne istotne mankamenty, o których warto wiedzieć.

Dywan Agnella Orient
Dywan Agnella Orient*

 

Dywan Agnella Isfahan
Dywan Agnella Isfahan

 

Dywan Agnella Osada
Dywan Agnella Osada

 

Wełniany dywan nie będzie trafnym wyposażeniem dla uczuleniowców. Okazuje się bowiem, że w pierwszych miesiącach użytkowania dywanu z wełny, mamy do czynienia z naturalnym pyleniem. Może to być istotnym minusem dla ludzi uczulonych na rozmaite pyłki. Z czasem przekonujemy się także, że dywan z wełny trudno się czyści. Rzecz jasna kwestie te nie muszą być problemem, istotne jest po prostu, by być świadomym takich kwestii i odpowiednio się na takie sytuacje przygotować. Warto także wiedzieć, że dywany te do tanich nie należą, dlatego nie może sobie na nie pozwolić zbyt wiele osób. Spory kilkumetrowy dywan będzie nawet kosztować parę tys. złotych.

Ręczna robota w cenie
Do bardzo najdroższych wykładzin zalicza się rzecz jasna te tkane ręcznie. Czym charakteryzują się takie dywany? Otóż dywany ręcznie wytwarzane są po pierwsze niepowtarzalne. Dlatego więc, są rzecz jasna dużo kosztowniejsze od swych masowo produkowanych odpowiedników. Ręcznie tkany gobelin doskonale sprawdzi się w oryginalnych, najdroższych aranżacjach, gdzie liczy się dbałość o każdy szczegół.

Polscy producenci dywanów
Zastanawiasz się kto w kraju produkuje wykładzina? Każda osoba cokolwiek zaznajomiona z branżą dywanową w Polsce od razu wspomni o popularnej marce Agnella. Firma ta produkuje ogromny, kolosalny wręcz asortyment dywanów oraz wykładzin o rozmaitym zastosowaniu. Chociaż Agnella przez większość swojej aktywności na rynku była zasilana budżetem tylko z Polski, od roku 2015 większościowym udziałowcem w tej spółce została brytyjska firma The Carlyle Group. Fabryka zlokalizowana jest w Białymstoku.

Drugim bardzo ważnym producentem dywanów wywodzącym się z Polski jest marka Dywilan. Chociaż w okresie swojego istnienia zaliczyła nawet całkowite bankructwo, obecnie jest to ważny na światowym rynku producent dywanów wełnianych. Znane polskie marki to także Weltom oraz Chemex.


Wszystkie zdjęcia dywanów pochodzą z serwisu https://www.kochamydywany.pl/dywany-agnella