Fumigacja drewna – pozbądź się szkodników raz na zawsze!

Posted onCategoriesWarte polecenia, Wieści z Infoboxu

Pewnie nie każdy z nas wie co oznacza proces fumigacji. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy nawet styczności z tego typu nazewnictwem nie wiemy nawet z czym jest on związany. Fumigacja palet, fumigacja domu czy fumigacja kościoła może nam już dać trochę więcej do myślenia. Proces ten jest bowiem związany z drewnianymi elementami wyżej wymienionych konstrukcji. Mowa między innymi o drewnie więźby dachowej, słupów podporowych jak i drewnie konstrukcyjnym poddasza użytkowego. Być może nawet nie zdajemy sobie sprawy, że w naszym domu oprócz nas mieszkają także korniki lub inne szkodniki drewna, takie jak na przykład spuszczel pospolity, kołatek domowy, kruszel czarny czy krokwiowiec piłkorożny. Z istnienia wielu z nich nawet nie zdajemy sobie do końca sprawy.

Pierwsze oznaki, które jesteśmy w stanie zauważyć to przede wszystkim charakterystyczne otwory i wyżłobienia. Poza tym z otworów tych wysypuje się tak zwana mączka drzewna. O obecności korników świadczą również odgłosy charakterystycznego chrobotania czy też skrobania. Mimo, że najłatwiej zidentyfikować kornika drukarza, najgroźniejszymi oraz najczęściej spotykanymi są spuszczel pospolity i kołatek domowy. W niektórych przypadkach możemy zauważyć odpadające kawałki drewna, pod którymi pojawia się jeszcze bardziej zniszczony płat lub wydrążone przez ich larwy korytarze.

W tym przypadku jedynym w pełni bezpiecznym dla naszego domu rozwiązaniem, a przede wszystkim bardzo skutecznym jest wcześniej wspomniany zabieg fumigacji. Niezależnie na jakim stadium rozwojowym jest szkodnik, czy to jest larwa, poczwarka czy też postać już dorosłego owada, proces fumigacji pomoże nam pozbyć się problemu raz na zawsze. Polega on bowiem najpierw na odpowiednim zabezpieczeniu obiektu, aby później mógł być zaaplikowany gaz do wnętrza domu. Proces trwa od kilku do kilkunastu dni, jednak skutek jest niebagatelny.

Jeśli przydarzył Ci się podobny problem i potrzebujesz pomocy skontaktuj się z firmą Corneco.pl. W swojej ofercie posiada nie tylko fumigację. Znajdziesz tam również ciekawe metody zabezpieczenia drewna przed szkodnikami. Wpisz w internecie frazy: „szkodniki drewna zwalczanie”, „korniki zwalczanie” czy „jak pozbyć się korników”, a z pewnościa trafisz na ich stronę.