Lombard Jarocin – szybka gotówka na rozsądnych warunkach

Posted onCategoriesWarte polecenia, Wieści z Infoboxu

W sytuacji gdy potrzebujemy w bardzo szybkim czasie zastrzyku gotówki zazwyczaj pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Okazuje się jednak, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypełnić mnóstwo formalności i jeszcze donieść stosowne dokumenty związane z naszymi zarobkami. Niestety nie mając stałego źródła dochodu często bank odmawia nam udzielenia pożyczki.
Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje przykładowo do… lombardu. Dzięki temu bez zbędnych formalności możemy otrzymać tam nawet kwotę 300zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomy przedmiot w zastaw na konkretny czas oraz procent. Jest to dla lombardu wystarczające zabezpieczenie.
W dodatku nikt nie zadaje żadnych niepotrzebnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy nieustanny dopływ gotówki czy nie. Jeśli w uzgodnionym czasie nie oddamy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy w zastaw przejdzie zwyczajnie na własność lombardu.
Wiele osób nie udaje się do lombardu, gdyż nie ma pojęcia jakie rzeczy można tam zostawić. Okazuje się, że w praktyce możemy tam zanieść naprawdę szeroki asortyment produktów. Najczęściej są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy biżuteria złota. Dużo rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie przypadki również się zdarzają. Bez względu na to co zamierzamy zanieść do lombardu najważniejsze, aby rzecz ta posiadała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie dostaniemy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje też i rzeczoznawca, który dokładnie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ma to na celu ustalenie kwoty udzielonej pożyczki, aby nie przekroczyła ona wartości przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Nie zapominajmy, że każdy lombard rządzi się innymi prawami. W konsekwencji tego w różnych punktach możemy dostać kredyt na innych zasadach oraz dany przedmiot może zostać oszacowany też na inną kwotę.
Przyglądając się sprawom formalnym, wystarczy wyłącznie dowód osobisty czy prawo jazdy w celu podpisania umowy pożyczki. Kluczowe jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które w szybkim czasie potrzebują zastrzyku dodatkowej gotówki jest to jedyne najlepsze rozwiązanie. Nie zapominajmy jednak o tym, że jeśli nie spłacimy zadłużenia w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty pozostawiona przez nas rzecz przepadnie. W przypadku telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma także wartość sentymentalną, mowa na przykład o rodzinnej biżuterii.
Jeśli więc wyskoczył Wam niezaplanowany wydatek i w szybkim terminie potrzebujecie dodatkowej gotówki, bardzo atrakcyjną ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Nie wiecie gdzie dokładnie się on mieści? Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie w odpowiednie miejsce.