Masz problem z instalacją kanalizacyjną?

Posted onCategoriesWarte polecenia, Wieści z Infoboxu

Na co dzień nie myślimy o naszej domowej instalacji kanalizacyjnej, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w momencie kiedy zaczynają się zdarzać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak ważną funkcję sprawuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas spotkać nieprzyjemne zaskoczenie.

Z roku na rok w domowej kanalizacji odkłada się bowiem bardzo dużo różnego rodzaju brudów, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Szczególnie w żeliwnych rurach używanych w starego typu instalacjach nazbierane zanieczyszczenia wraz ze żrącymi substancjami do udrażniania rur wchodzą w reakcję chemiczną tworząc skomplikowany do usunięcia kamień. Ze względu na to nie jest zalecane w przewodach starego typu używanie substancji chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy wyłącznie starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennej eksploatacji trudności z drożnością pojawiają się niestety także i w stosunkowo nowych rurach.

Warto z tego względu należycie dbać o instalację, aby nie doprowadzić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zmniejszyć ryzyko zapchania rur. Ważne jest, aby nie zabrudzić odpływów pozostałościami jedzenia, które mogłyby znaleźć się w syfonie, w tym celu powinno się usunąć je z talerzy zanim trafią one do mycia. Należy też zabezpieczyć odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych niewielkimi sitkami, które zablokują przede wszystkim włosy i zapobiegną ich przedostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne bardzo często zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy także uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego rozpuszczonego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach przechodzi ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z innymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją też inne przyczyny powstawania zatorów w rurach kanalizacyjnych. Często jest to spowodowane pomyłkami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Błędy te to na przykład zbyt małe średnice łączy przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet idealnie zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w sytuacji gdy nie będziemy z niej należycie korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz błędy w eksploatacji są najczęstszą przyczyną powstawania zatorów w rurach.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu przepłukać zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem korzystnie na drożność rur. Bardzo popularne jest również wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie mają dzięki temu szkodliwych właściwości, które charakteryzują preparaty chemiczne.

Gdy wystąpią jednak takie objawy jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, sygnalizuje to, że przewody instalacyjne mogły się już częściowo zapchać. Musimy już wtedy ustalić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby uchronić przed jej całkowitym zapchaniem. Jeśli taki zator nie powstał daleko w rurach być może należy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Zdarzają się jednak przypadki, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zatorem w kanalizacji i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, które sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi zapchanymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie szukamy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi oferowane przez firmę są bardzo wysokiej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi wziętej firmy Rothenberg jaki zakład posiada w swoim asortymencie.

Firma zatrudnia wykwalifikowaną załogę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko dociera na miejsce awarii i usuwa przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa instalacji sanitarnych to jest właśnie to w czym przedsiębiorstwo się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia także kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest też co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Zasięg działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale również takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.