Clip in czyli wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Posted onCategoriesWieści z Infoboxu

O tym, aby mieć pięknie i długie włosy marzy każda kobieta. Niestety, osiągnięcie takiego efektu nie zawsze jest możliwe. Najczęściej wynika to z naszych indywidualnych uwarunkowań genetycznych związanych z tym, w jaki sposób rosną nasze włosy. Kobiety, które mają włosy cienkie, suche i łamliwe, nie są w stanie zapuścić ich do takiej długości, aby prezentowały się one efektownie i zdrowo. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest doczepianie włosów za pomocą metody clip in. Czym dokładnie charakteryzuje się metoda clip in i na co trzeba zwrócić uwagę, kiedy ją wybieramy? Czy rzeczywiście jest to skuteczna i co najważniejsze – niedroga metoda doczepiania włosów? Na te, jak również i na wiele innych pytań dotyczących tego zagadnienia, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Co to jest metoda clip in?

Zacznijmy od tego, na czym dokładnie polega doczepianie włosów metodą clip in. Najprościej rzecz ujmując, metoda ta, polega na doczepianiu tuż przy skórze głowy konkretnych pasm włosów. Umieszczone są one na przeźroczystej taśmie, która jest bardzo cienka i nie jest widoczna gołym okiem. W efekcie, po wykonaniu zabiegu clip in, włosy są nie tylko gęstsze, ale też i zdrowsze. Osiągają one też pożądaną przez nas długość.

Niekwestionowaną zaletą tego sposobu doczepiania włosów, jest czas jego trwania. Trwa on zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu minut, a efekty utrzymują się nawet do 6 tygodni. Metoda ta zalecana jest dla wszystkich kobiet, które chcą w łatwy i szybki sposób osiągnąć efekt długich i mocnych włosów.

Dla kogo metoda doczepiania włosów clip in jest najlepsza?

Co do zasady, nie ma jednoznacznych przeciwwskazań do wykonania doczepiania włosów metodą clip in. Ważne jest jednak to, aby skóra głowy nie była zraniona czy też nie pojawiły się na niej zmiany alergiczne. Co więcej, trzeba zwrócić uwagę na to, jak gęste są nasze naturalne włosy. Wedle tego będą dobierane odpowiednie pasma – zarówno jeśli chodzi o ich gęstość, jak również i kolor. Chodzi bowiem o to, aby efekt po wykonaniu zabiegu doczepiania włosów metodą clip in, był jak najbardziej naturalny. Doświadczony fryzjer będzie w stanie wykonać taki zabieg perfekcyjnie.