Miejsca w Polsce warte odwiedzenia

Posted onCategoriesWarte polecenia

TOP 5 miejsc, które warto odwiedzić będąc w Polsce

W Polsce przez cały rok przewija się mnóstwo turystów. Ludzie z całego świata z chęcią wybierają się na wycieczki. W każdym mieście możemy dostrzec wiele różnych narodowości. Najwięcej, jednak jest osób z Chin, Japonii czy Wietnamu. Dzieje się tak, ponieważ ludzi są bardzo ciekawi polskiej kultury. Urodziło się tutaj kilku znanych uczonych, takich jak Mikołaj Kopernik.  Wiele zabytków, mnóstwo zamków, ciekawych miejsc z roku na rok odwiedza coraz większa liczba turystów. Jednak, które miasta i jakie zabytki najchętniej wybierają obcokrajowcy?  Przeczytajcie nasze zestawienie i przekonajcie się sami. Poznaj najchętniej odwiedzane miejsca w Polsce. Może i ty, będąc mieszkańcem skusisz się do odwiedzenia tych zabytków.

Zespół Pałacowo-Parkowy Łazienki Królewskie w Warszawie

Jest to zespół pałacowo-ogrodowy, założony przez polskiego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w osiemnastym wieku. Łazienki królewskie to miejsce, gdzie odbywają się różne wydarzenia kulturalne, naukowe i rozrywkowe. Jest to najchętniej odwiedzane miejsce przez mieszkańców Warszawy, jak i turystów. Można tutaj spacerować godzinami i podziwiać piękny park. Park ten zajmuje aż siedemdziesiąt sześć hektarów. Najciekawszym miejscem tamtejszych Łazienek jest Pałac na wodzie, przy którego budowie brało udział wielu wybitnych architektów.

Zamek Królewski na Wawelu – Kraków

Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Krakowie. Stanowił miejsce obronno-reprezentacyjne. Pierwsza królewska siedziba powstała tutaj w czternastym wieku. Zamek królewski znajduje się na wzgórzu Wawelskim, niemalże w samym sercu Krakowa. Kompleks ten odwiedza bardzo duża liczba turystów z całego świata. Zamek posiada siedemdziesiąt jeden komnat reprezentacyjnych. Składano tutaj ciała wielkich polskich władców. Zamek ten został w 1978 roku wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Zamek krzyżacki w Malborku

Jest to jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków w Europie. Twierdza ta została wzniesiona w stylu gotyckim, charakterystycznym dla tamtejszej epoki. Składa się z trzech zamków, a mianowicie zamku niskiego, średniego i wysokiego. Jego budowa trwała aż trzydzieści lat, a rozpoczęli ją Krzyżacy w trzynastym wieku. Zamek krzyżacki został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w 1997 roku. Bardzo często organizowane tutaj są wycieczki dla młodzieży jak i dorosłych, aby przybliżyć, choć trochę historii tego miejsca.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Jest to jedna z najstarszych kopalni soli w Polsce, która wpisana została na listę UNESCO w 1978 roku. Wydobycie soli w tym rejonie rozpoczęło się już w trzynastym wieku. Obecnie, kopalnia soli w Wieliczce dysponuje trzykilometrową trasą turystyczną. Odwiedzający mogą znaleźć się nawet na głębokości 135 metrów pod ziemią. Kopalnia liczy dziewięć poziomów. Najgłębszy znajduje się 3247 metrów pod ziemią. Jest to miejsce niezwykle popularne. Dzieci już od czasów szkoły podstawowej zwiedzają to miejsce. W kopalni tej podziwiać można również kilka jezior głębinowych.

Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Jest to miejsce budzące grozę i niezwykle wzruszające. Podczas drugiej wojny światowej w latach 1940-1945 niemieccy żołnierze pod dowództwem Adolfa Hitlera utworzyli ten obóz zagłady. Przywożono tutaj osoby pochodzenia żydowskiego. Uznawany za symbol ludobójstwa. Obecnie turyści mogą zwiedzać baraki więźniów. Zachowane rzeczy wystawiono na ekspozycję. Miejsce to dzieli się w zasadzie na dwa obozy. Auschwitz I oraz Auschwitz II Birkenau. Po odwiedzeniu tego miejsca, spojrzymy na tę kwestię zupełnie inaczej niż do tej pory. Miejsce warte polecenia.