Na jakie festiwale warto się wybrać latem?

Posted onCategoriesWarte polecenia

Lato to czas, w którym niezwykle popularne stają się festiwale. Nie zawsze jednak wiemy, gdzie pojechać i na jaki festiwal rzeczywiście warto się wybrać. Na stronie https://stacjakultury.pl, przeczytacie o tych najważniejszych festiwalach, które odbywają się zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Sam proces wyboru odpowiedniego dla nas festiwalu jest jednak złożony. W naszym poniższym artykule przeczytacie, na co położyć największy akcent, kiedy chcemy spędzić czas wakacyjny właśnie na festiwalu. 

Przede wszystkim – festiwale filmowe

Lato to czas, w którym niezwykłą popularnością cieszą się oczywiście festiwale filmowe. Tutaj jednak należy zacząć od określenia tego, jaki rodzaj kina nas interesuje. Dla osób, które ponad wszystko cenią sobie kino alternatywne, a zatem filmy, które nie zyskały szerokiej dystrybucji, dobrym pomysłem będzie wybranie się na Nowe Horyzonty. Tam z pewnością zobaczycie filmy, których ciężko będzie szukać w kinach czy nawet na platformach streamingowych. Wcześniej jednak dobrze też sprawdzić program Nowych Horyzontów. Co roku jest on bowiem bardzo bogaty i naprawdę ciężko jest wybrać te filmy, które warto zobaczyć, ponieważ jest ich naprawdę całe mnóstwo.

Festiwale muzyczne

Innym rodzajem festiwali są oczywiście najróżniejsze festiwale muzyczne. Do najważniejszych, które odbywają się w naszym kraju, zaliczyć należy Poland ‘n’ Rock czy Opener Festiwal. To dwa, skrajnie różne festiwale – przede wszystkim, jeśli chodzi o muzykę. Na tym pierwszym z pewnością doskonale odnajdą się fani cięższych brzmień, na drugim z kolei – te osoby, które bardzo cenią sobie alternatywną muzykę – zarówno tę z Polski jak i zagraniczną. 

Jak widać, jeśli chodzi o rodzaje festiwali wybór jest naprawdę duży. Zanim jednak ostatecznie podejmiemy decyzję co do tego, gdzie dokładnie chcemy pojechać, dobrze jest zaplanować taki wyjazd. W przypadku festiwali muzycznych, które wspomniane zostały w niniejszym artykule, dobrze jest zadbać o namiot, krem do opalania czy inne akcesoria, które mogą okazać się niezbędne na polu namiotowym.