Nowy trend w renowacji łazienek.

Posted onCategoriesInternet i technologie, Wieści z Infoboxu

Przygotowując się do remontu łazienki przed podjęciem jakichkolwiek kroków, w pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z aktualnym trendem panującym na rynku. Łazienki nie remontujemy bowiem zbyt często, gdyż jest to dość skomplikowana i długotrwała modernizacja. Dlatego warto sprawdzić jakie rozwiązania są aktualnie modne i stosowane, abyśmy przez długi czas mieli atrakcyjną łazienkę i nie musieli myśleć o następnych remontach.

Nikt nie pomyślałby nawet, że właśnie wraca do nas trend, który zadebiutował w Polsce już w latach osiemdziesiątych. Spokojna, monochromatyczna łazienka w klasycznej tonacji, to właśnie kryje się pod nową odsłoną tego trendu. Oznacza to przede wszystkim stosowanie prostokątnych, identycznych płytek na ścianach i podłodze zazwyczaj w kolorze białym lub szarym. Jednak obecnie mają one charakter bardziej wyrafinowany. Są to bowiem surowe, wielkoformatowe tafle przypominające przede wszystkim imitacje kamienia, cementowe mozaiki czy betonowe panele.

Wracają również w wielkim stylu wanny, które nie są jednak zabudowane kafelkami jak to miało miejsce w latach osiemdziesiątych. Piękne wolnostojące wanny swoimi obłymi, opływowymi kształtami powodują, że same w sobie dodają uroku naszej łazience, a przede wszystkim cieszą oko. Odchodzimy także od gotowych kabin prysznicowych, stosując w to miejsce brodziki ze szklanymi drzwiami przesuwnymi wbudowanymi w tło łazienki.

Jeśli planujecie więc remont łazienki wymieńcie swoje dotychczasowe urządzenia sanitarne na nowoczesne, eleganckie rozwiązania. Umywalka liniger, przepiękna wolnostojąca wanna czy brodzik ze szklanymi drzwiami przesuwnymi z pewnością odmienią Waszą łazienkę. W dodatku wspaniale pasują do spokojnych i monochromatycznych płytek aktualnie najczęściej stosowanych przy remontach łazienek. Pamiętajcie również o dodatkach, które z pewnością dodadzą uroku każdej łazience. Bardzo popularne ostatnio stały się bowiem obrazki wiszące na ścianach łazienki, które niewątpliwie sprawią, że wnętrze to będzie jeszcze bardziej przytulne.