Oblicz swoją zdolność kredytową, pomoże Ci w tym kalkulator kredytowy online

Posted onCategoriesInternet i technologie, Wieści z Infoboxu

Najpopularniejszą formą pożyczki w obecnych czasach jest z pewnością kredyt gotówkowy. Dzięki niemu możemy uzyskać dodatkowe środki na wakacyjny wyjazd, wymianę auta, wesele dziecka czy remont mieszkania. Wybór tej z pozoru jakże prostej drogi na zdobycie dodatkowych funduszy nie wygląda jednak w rzeczywistości tak kolorowo.
Bank sprawdza w pierwszej kolejności naszą tak zwaną zdolność kredytową, a więc maksymalny kredyt jaki jest nam w stanie udzielić przy okresie spłaty zaproponowanym przez nas. Zwraca uwagę szczególnie na wysokość naszego miesięcznego wynagrodzenia oraz historię kredytową. Starając się o kredyt gotówkowy bardzo ważne jest bowiem, aby posiadać stały, miesięczny dochód, oczywiście jego źródło musi być akceptowane przez bank. Brane wciąż i nadal spłacane kredyty mają niestety niekorzystny wpływ na naszą zdolność kredytową, obniżają bowiem nasz miesięczny przychód. 
Jeśli jednak spłaciliśmy już wszystkie zaciągnięte wcześniej kredyty i zrobiliśmy to w terminie, bank może pożyczyć nam wyższą kwotę, gdyż uzna nas za bardziej wiarygodnych. Banki zwracają także uwagę na wiek osób ubiegających się o kredyt. Młodzi ludzie, którzy dopiero co stali się pełnoletni mają dużo gorzej uzyskać kredyt, tak samo osoby po sześćdziesiątym roku życia.
Znaczący wpływ na naszą zdolność kredytową mają również jeszcze inne czynniki, których nawet nie bierzemy pod uwagę przymierzając się do wzięcia kredytu. Mowa mianowicie o wykształceniu oraz stanie cywilnym. Banki bowiem wychodzą z założenia, że im wyższe wykształcenie potencjalnego klienta, tym ma on większą szansę na zdobycie lepszej i bardziej stabilnej pracy. Osoby w związkach małżeńskich uznawane są natomiast za bardziej stabilne, w dodatku dochód w domu generują dwie osoby. W zależności właśnie od tych czynników wiele banków może nam ustalić zdolność kredytową na zupełnie innym poziomie.
Przekazane do banku informacje o naszej sytuacji finansowej i rodzinnej wprowadzane są do specjalnego systemu. Na ich podstawie system ten sprawdza czy bank może w ogóle przyznać nam kredyt jeśli tak wylicza jego maksymalną wysokość.
Bardzo fajnym przyrządem dzięki, któremu sami możemy wyliczyć naszą zdolność kredytową w poszczególnych bankach jest tak zwany kalkulator zdolności kredytowej czy inaczej kalkulator kredytowy online. Wprowadzamy tam wszystkie istotne dane, a więc nasze dochody oraz ich źródła, nasze zobowiązania, a także ilość osób w rodzinie i na ich bazie system wylicza nam zdolność kredytową. Nie zapominajmy jednak, że wyniki te mają charakter wyłącznie poglądowy, a banki mogą wziąć pod uwagę jeszcze inne wymienione wcześniej czynniki.
Jeśli więc przymierzacie się do wzięcia kredytu gotówkowego, w pierwszej kolejności obliczcie swoją zdolność kredytową. Dzięki temu będziecie mieli rozeznanie na jakie dodatkowe środki pieniężne możecie liczyć ubiegając się o kredyt. Pomoże Wam w tym z pewnością kalkulator zdolności kredytowej.

Źródło: http://obliczzdolnosc.pl/