Podłączenie kroplówki w domu pacjenta

Posted onCategoriesInternet i technologie, Warte polecenia

Lista przypadłości, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie pozostanie w łóżku jest bardzo długa. Te najgorsze to między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Istotne jest, aby chory miał w tym czasie właściwą opiekę. Choć jest to czasami ogromne wyzwanie i niekiedy pociąga za sobą reorganizację całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Zdają sobie bowiem sprawę, że nikt inny nie zapewni im takiej opieki jak oni sami. W dodatku mają bardzo dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Opieka nad osobą przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się wyłącznie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale też z posiadaniem określonej, fachowej wiedzy, chociażby o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Zdarza się często, że chorzy, którzy są pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego aplikowania kroplówek, w celu przetoczenia bardzo dużej ilości płynów. Dzięki podłączeniu wlewu kropelkowego w domu możemy zaoszczędzić choremu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy poprzez kroplówki witaminowe Gdynia podawane są jedynie środki które mają za zadanie uzupełnić płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb chorego składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin. Kroplówki  są też podawane przy bardzo ciężkich schorzeniach jako fragment stałego leczenia, mowa mianowicie o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy jednorazowe czy kilkukrotne muszą być aplikowane w sposób specjalistyczny. Nie wszystkie kroplówki jednak mogą być podawane w domu pacjenta, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane wyłącznie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod okiem wykwalifikowanego personelu.
Osoby mające duże doświadczenie przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to niemalże bezboleśnie. Doskonale poradzą sobie też ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami o kruchych i delikatnych żyłach.
Opłaca się dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze bardzo dużo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem wyręczyć nas przy zmianie opatrunków czy leczeniu ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu także podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy profesjonalnej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie sami tego zrobić. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność profesjonalnej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych pojawiających się problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która niejednokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.