Profesjonalne usługi pielęgniarskie na terenie Trójmiasta

Posted onCategoriesInternet i technologie, Warte polecenia

Opieka nad przewlekle chorym członkiem rodziny wiąże się z zaangażowaniem wszystkich domowników. Zwykle największą trudność sprawia dostosowanie zajęć i godzin pracy tak, aby w domu zawsze ktoś był obecny i mógł służyć pomocą choremu. Gdy opiekujemy się ciężko chorą, leżącą w łóżku osobą, mimo najlepszych chęci, często nie udaje się uniknąć odleżyn i ran z nimi związanych. Ich pielęgnacja i leczenie są bardzo trudne i często wymagają fachowej pomocy. Problem jest jeszcze większy, gdy chory potrzeby fizjologiczne załatwia w pieluchę.  Inny kłopot może sprawić zmiana cewnika, gdzie łatwo o infekcję układu moczowego lub pielęgnacja rurki tracheostomijnej, gdy chory oddycha za pomocą respiratora. Opieka nad ciężko i przewlekle chorym członkiem rodziny wiąże się także z ciągłym zmęczeniem, bo nierzadko zdarza się, że w nocy trzeba kilkakrotnie wstać, aby skontrolować stan chorego, podać leki czy odessać wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych.

Opiekunowie nie zawsze chcą korzystać z pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki, mając przekonanie, że nikt nie okaże choremu tyle troski i serca co najbliżsi. Nie jest to jednak prawidłowe myślenie, ponieważ fachowa pomoc mogłaby bardzo ułatwić opiekę, a szeroka wiedza i doświadczenie takiej osoby niejednokrotnie pozwoliłyby ulżyć choremu i przeprowadzić zabiegi i czynności pielęgnacyjne sprawnie, przy minimalnym dyskomforcie chorego. Warto tutaj polecić usługi Pogotowia Pielęgniarskiego z siedzibą w Gdyni, które świadczy całodobową opiekę pielęgniarską oraz oferuje wykonanie ogromnej liczby zabiegów. Pielęgniarki z Pogotowia Pielęgniarskiego działają na terenie całego Trójmiasta. Wszelkie usługi opiekuńcze i pielęgniarskie świadczone są w domu pacjenta z zachowaniem wszelkich standardów ambulatoryjnych. W ofercie znajduje się między innymi: wykonywanie różnego rodzaju zastrzyków, pobieranie krwi, kroplówki dożylne i wlewy witaminowe, zakładanie sondy żołądkowej, zdejmowanie szwów, cewnikowanie pęcherza moczowego Gdańsk, leczenie odleżyn i ran przewlekłych, dyżury całodobowe przy chorym, edukacja dotycząca opieki nad chorym i wiele innych.

Jeśli ktoś zastanawia się nad skorzystaniem z usług pielęgniarskich dla chorego domownika nie powinien sie wahać. Pielęgniarki z Pogotowia Pielęgniarskiego odznaczają się wrażliwością, empatią i zrozumieniem dla potrzeb chorującej osoby. Ich wszechstronność i ciągłe podnoszenie kwalifikacji jest gwarancją najlepszej opieki, a troska o dobro pacjenta jest dla nich najważniejsza. Warto zatem zaufać fachowcom i pozwolić sobie choć na krótki odpoczynek i regenerację sił, co przy chorej osobie w domu bywa bardzo trudne a czasem wręcz niemożliwe.