Serial „Chirurdzy” online

Posted onCategoriesWarte polecenia, Wieści z Infoboxu

Seriale o tematyce medycznej wciąż znajdują wśród telewidzów rzesze entuzjastów i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jednym z najwcześniej wyemitowanych seriali tego rodzaju jest serial „Chirurdzy” (oryginalny tytuł to „Grey’s Anatomy”). Pierwszy jego odcinek został pokazany amerykańskim widzom na kanale ABC 27 marca 2005 roku i od tego czasu jego popularność nie słabnie.

W serialu możemy znaleźć elementy zarówno komediowe jak i dramatyczne, w przeważającej części ma jednak charakter filmu obyczajowego.  Jego fabuła skupia się wokół życia zawodowego i osobistego  grupy młodych lekarzy, zatrudnionych na oddziale chirurgii w jednym ze szpitali w Seattle. Bohaterowie, pomimo ciągłej rywalizacji o miejsce przy stole operacyjnym oraz o nowe przypadki medyczne, nawiązują między sobą prawdziwe przyjaźnie, wspierają się w trudnych chwilach i wspólnie cieszą z sukcesów. Każdy z nich jednak głęboko skrywa pewne tajemnice, które będą stopniowo ujawniane wraz z rozwojem akcji serialu.

Głównymi bohaterami serialu jest piątka stażystów, z których jako pierwszą poznajemy Meredith Grey (w tej roli Ellen Pompeo). Jest ona córką słynnej lekarki-chirurga Ellis Grey, co będzie odgrywać dużą rolę przez cały czas trwania serialu. Meredith zostaje zatrudniona jako stażystka w szpitalu Seattle Grace Hospital i już pierwszego dnia spóźnia się do pracy. Na domiar złego jej przełożonym okazuje się mężczyzna, z którym spędziła poprzednia noc. Inni stażyści to Cristina Yang (Sandra Oh) , była modelka Izzie Stevens (Katherine Heigl), George O’Malley (T.R. Knight) i  Alex Karev (Justin Chambers). Ich opiekunem zostanie dr Miranda Bailey nazywana w angielskiej wersji językowej „Nazi”, w polskiej „Kapo”. W miarę rozwoju akcji poznajemy także innych członków personelu medycznego szpitala, pojawiają się wątki miłosne oraz elementy rywalizacji między bohaterami.

Oryginalny tytuł serialu jest nawiązaniem do nazwiska głównej bohaterki Meredith Gray oraz do podręcznika anatomii „Gray’s  Anatomy”. Ciekawostkę jest także to, iż tytuł każdego odcinka nawiązuje do nazwy utworu muzycznego.

Istnieje możliwość, aby obejrzeć serial „Chirurdzy” online. Jest to propozycja dla tych, którzy chcieliby zobaczyć go od samego początku, co w telewizji jest obecnie niemożliwe. Serial z pewnością sprosta oczekiwaniom  miłośników kina obyczajowego, ale także wszystkich tych, którzy oczekują sporej dawki humoru oraz lubią śledzić zawiłe koleje ludzkiego życia.