Chcesz sprowadzić ciało bliskiej osoby z innego kraju?

Posted onCategoriesWarte polecenia, Wieści z Infoboxu

O Polakach wyjeżdżających za granicę nieustannie jest bardzo głośno. Na dodatek z roku na rok zwiększa się ich liczba i niestety nie zamierzają oni powracać do kraju. Słyszymy często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa po części skończyła się już kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie wszystkich to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja obecnie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby mieszkające już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W epoce łatwiejszych i częstszych wyjazdów za granicę, poza korzystnymi ich stronami, musimy brać pod uwagę również ciemniejszą stronę migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bardzo bliska osoba poniesie śmierć poza granicami naszego kraju. Co w takich okolicznościach powinniśmy zrobić? Fakty wskazują, że niestety w ostatnim czasie coraz więcej ludzi umiera poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że trzeba działać szybko. Tuż przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy to były wyjątki. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na przewóz zwłok, a na ewentualną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z kilku urzędowych spraw, którą załatwia się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście możemy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która przywiezie nam ciało z prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Kompetentną firmą, posiadającą długoletnie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon mające swoją siedzibę w Szczecinie. Przez lata firma zbudowała sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe polegają na załatwieniu wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej sprowadzenia zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych nie jest łatwym procesem, wymaga bowiem znajomości różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każda pomyłka czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu. Centrum Pogrzebowe Charon dzięki wykwalifikowanym profesjonalistom stara się uniknąć tego i dopasować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Istotne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski otrzymać od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Dzięki temu wiadomo jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego przewozu są zależne głównie od ilości kilometrów jakie trzeba przebyć od państwa w jakim jest ciało, aż do miejsca pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów zakładu pogrzebowego. Jeśli więc zdarzyło Wam się takie przykre doświadczenie i chcecie przewieźć ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z pomocy firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany kompetentnie i z szacunkiem dla zmarłego.