Suplementy diety a leki – poznaj różnice między nimi!

Posted onCategoriesInternet i technologie

Niewiele osób jest świadomych tego, jakie są realne różnice pomiędzy suplementami a lekami. Świadomość tych różnic, jest istotna, jeśli rzeczywiście chcemy realnie wspomagać funkcjonowanie naszego organizmu. W jaki jednak sposób dobierać suplementy diety? Kogo prosić o radę w kwestii ich dopasowania? Na te pytania postaramy się dokładnie odpowiedzieć w naszym poniższym artykule. Dzięki informacjom w nim zawartym, z pewnością nie będziecie mieli najmniejszych problemów z tym, aby nie tylko odróżnić lek od suplementu, ale też aby dobrać właściwe wspomaganie dla funkcjonowania organizmu. Będziecie w stanie także lepiej zadbać o własne zdrowie.

Dla kogo leki, a dla kogo suplementy?

Zacznijmy od tego, kto tak naprawdę może przyjmować leki a kto suplementy. Co do zasady, leki stosowane są w przypadku choroby i mają na celu zniszczenie jej źródła. Dlatego też, przepisywane są one najczęściej na receptę przez lekarza. Stosowane są przez bardzo ściśle określony czas. Również dawkowanie jest rekomendowane przez lekarza. Wszystkie te informacje podawane są nam na podstawie wyników naszych badań.

W przypadku suplementów jest bardzo podobnie. Również aby dobrać odpowiedniej jakości suplement diety, należy skonsultować się ze specjalistą. Najczęściej jest to profesjonalny dietetyk, który zajmuje się tego rodzaju kwestiami.  Należy udać się do niego z kompletem badań, aby wiedział on, jakich witamin, składników odżywczych i innych makroelementów, brakuje naszemu organizmowi. Na podstawie tej wiedzy, dobierze on właściwe suplementy.

Czym wyróżnia się dobry suplement diety?

Suplement diety może być stosowany przez znacznie dłuższy okres czasu, aniżeli lek. Trzeba jednak pamiętać, że należy bardzo ściśle pilnować wytycznych związanych z jego dawkowaniem. Najczęściej takie informacje dołączone są do opakowania wybranego suplementu. Również dietetyk jest w stanie wskazać nam dzienną dawkę danej substancji, którą powinniśmy stosować. Przekroczenie tych granic, może spowodować bardzo poważne szkody dla naszego zdrowia. Lepiej jest zatem świadomie i odpowiedzialnie dobierać suplementy diety.