Szukasz idealnego biura rachunkowego?

Posted onCategoriesInternet i technologie, Warte polecenia

Planując współpracę z biurem rachunkowych wiele firm ogranicza się najczęściej do pytania o cenę usług i na tej podstawie dokonuje wyboru.
Wachlarz świadczonych prac rachunkowych proponowanych przez biura jest na ogół podobny, ponieważ wynika on z przepisów prawa. Zalicza się do niego obsługa kadrowo-płacowa oraz rachunkowość podatkowa. Każde uprawnione biuro rachunkowe teoretycznie powinno świadczyć usługi na podobnym poziomie. Występują tu jednak pewne różnice. Wynikają one między innymi z wielkości biura rachunkowego, ponieważ im więcej obsługiwanych klientów, tym każdy poszczególny klient staje się bardziej anonimowy. W niewielkim biurze rachunkowym można więc zauważyć indywidualny stosunek do klienta, skuteczną z nim komunikację, a co za tym idzie także szczegółowe uwzględnianie jego wymogów. Jeśli zajdzie konieczność małe biuro rachunkowe jest gotowe wyjaśnić jego pilne problemy nawet poza zwykłymi godzinami pracy biura.

W wielkich biurach pojawia się również bardziej rozproszona odpowiedzialność oraz długi czas obiegu poszczególnych informacji, które mogą negatywnie wpływać na jakość pracy. Może to również spowodować opóźnienia z wpisywaniem do systemu określonych dokumentów i w konsekwencji ujemnie oddziaływać na wynik finansowy.

Większe biura rachunkowe posiadają również i zalety, mają bowiem szerszą specjalizację dzięki czemu mogą zaproponować klientom usługi przekraczające normalną rachunkowość, mogą to być na przykład różnego rodzaju kredyty czy ubezpieczenia.

Wszystkie biura rachunkowe zarówno te małe jak i te duże, jeśli chcą usługowo prowadzić księgi rachunkowe muszą posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów, określane Certyfikatem bądź Świadectwem Kwalifikacyjnym. Jest ono imienne, znaczy to, że nie uzyskuje go biuro rachunkowe, ale na przykład główna księgowa, która je założyła. Jeśli biuro nie jest w posiadaniu takiego zezwolenia musi liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Potencjalny klient szukając właściwego biura rachunkowego niestety zwraca głównie uwagę na cenę oferowanych usług. Niejednokrotnie zdarza się, że aby sprostać oczekiwaniom klienta biura rachunkowe obniżają cenę, a w konsekwencji przyjmują do pracy osoby o niewystarczających kwalifikacjach, którym mogą wypłacać niższe wynagrodzenia. Okazuje się potem , że Świadectwem Kwalifikacyjnym dysponuje wyłącznie jedna zatrudniona osoba.

Szukając odpowiedniego biura rachunkowego do rozliczania naszych finansów warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego doświadczenie. W zależności od naszych potrzeb musimy sprawdzić jaki obszar działań ma określone biuro rachunkowe. Bardzo ważne jest, aby rozliczało nie tylko książkę przychodów i rozchodów jeśli tego oczekujemy, ale także i pełną księgowość czy ryczałt. Dzięki czemu przy zmianie sposobu opodatkowania nie będziemy zmuszeni zmieniać biura rachunkowego. Za przykład profesjonalnego biura może nam posłużyć „Mar-Tax” – biuro rachunkowe w Jeleniej Górze. Prowadzi ono nie tylko księgi rachunkowe, ale również KPIR, obsługę pracowniczą czy ryczałt.
Jeleniogórskie biuro rachunkowe zajmuje się też tworzeniem analiz finansowych, sprawozdawczością finansową czy rozliczeniami rocznymi. W swoim obszarze działań zapewnia całkowitą poufność. Jelenia Góra biuro rachunkowe „Mar-Tax” pełni jednak nie tylko funkcję biura księgowego, jako pełnomocnik może także reprezentować swoich klientów przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędem Skarbowym. Jeśli więc zamierzasz podjąć współpracę z biurem rachunkowym – wybierz Biuro rachunkowe Jelenia Góra, a na pewno spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.