Uszkodzony dysk i utrata danych – kto nam pomoże

Współcześnie można powiedzieć, że komputer jest już nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego tak istotne jest, aby był zawsze w pełni sprawny i pewny. Opóźnione działanie sprzętu może bowiem zmarnować nasz cenny czas.

Z badań prowadzonych przez wiele firm wynika, że większość ludzi w ogóle nie robi kopii zapasowych tworzonych przez siebie plików, nawet tych bardzo ważnych. Liczba ta sięga nawet dziewięćdziesiąt procent właścicieli komputerów. Nie zwracamy uwagi na fakt, że nasze komputery, a przeważnie ich dyski twarde mają określoną żywotność i może z czasem nastąpić ich uszkodzenie. W dodatku w najmniej oczekiwanym dla nas momencie. Zdarza się bowiem wielokrotnie, że komputer przestaje prawidłowo odpowiadać na nasze polecenia, a czasem następuje nawet restart komputera. Jednak takie zachowanie ma swoją przyczynę. W związku z tym warto szybko znaleźć źródło takiej sytuacji. Może ona tkwić między innymi w braku systematycznie robionych aktualizacji lub uszkodzeniu dysku twardego. Często na złą pracę komputera i jego krótką żywotność ma wpływ też niewłaściwie działający układ chłodzenia. Warto dlatego regularnie czyścić komputer, zwłaszcza jego układ chłodzenia. Powstałe tam zanieczyszczenia mogą doprowadzić do uszkodzenia elektroniki, a w konsekwencji utraty danych. Gdy już niestety nastąpi utrata danych większość społeczeństwa nie wie co robić w takiej sytuacji i przeważnie wpada w panikę. Tym bardziej jak pracowali nad czymś długi czas lub był to folder z naszymi wszystkimi zdjęciami.

Na szczęście są na rynku firmy, które na co dzień zajmują się odzyskiwaniem danych. Bardzo profesjonalnym w tej branży przedsiębiorstwem mającym w Warszawie kilka specjalistycznych laboratoriów, w tym główne przy ulicy Opaczewskiej jest Centrum odzyskiwania danych Warszawa. Nowoczesna technika stosowana przez firmę z pewnością sprawi, że znów będziecie w posiadaniu swoich cennych zdjęć, dokumentów i innych różnego rodzaju utraconych danych.

Oferują bowiem odzyskiwanie danych z różnego rodzaju dysków: 1,8; 2,5; 3,5 cala Seagate, Western-Digital, Samsung, Hitachi, Toshiba, Maxtor oraz z dysków przenośnych wszystkich producentów. Odzyskiwanie danych z dysków po upadku czy odzyskiwanie danych z macierzy RAID również nie jest dla nich problemem. W dodatku naprawa dysków również jest w ofercie firmy.

Często zdarzają się sytuacje, że uszkodzeniu ulega dysk przenośny, na którym posiadamy bardzo dużo cennych dla nas danych. Na szczęście nie musimy się martwić, gdyż to laboratorium odzyskuje dane nawet z uszkodzonych przenośnych dysków Pendrive. Także utracone dane z kart pamięci SD, microSD, MMS, MS, CF i innych również nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Jeśli więc spotka Was tego typu sytuacja i stracicie cenne dla Was dane w pierwszej kolejności skontaktujcie się z laboratorium odzyskiwanie danych Warszawa Ochota. U nich zapłacicie wyłącznie za efekt, a dodatkowo podzielą się z Wami wieloma cennymi radami, aby w przyszłości uchronić Was przed utratą danych. Jeśli Wasze utracone pliki zawierają w dodatku poufne informacje nie ryzykujcie, ich odzyskanie powierzcie profesjonaliście.