Zbadaj skuteczność swojej sieci WiFi

Posted onCategoriesWarte polecenia, Wieści z Infoboxu

Wielu ludzi w obecnych czasach nie wyobraża już sobie życia bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go także w swoich nowoczesnych telefonach.
W naszych mieszkaniach pracuje on głównie na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Podobnie jak w wielu małych firmach oraz gigantycznych korporacjach. Wiele z nich swoje usługi sprzedaje jedynie za pośrednictwem internetu. Ich działania oparte są wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych korporacjach wymiana informacji między poszczególnymi działami odbywa się już za pomocą internetu. Tak ważne jest dlatego jego właściwe działanie.
Na szczęście specjalistyczna, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zagwarantować szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom ludzi. Profesjonalna sieć może być bowiem naprawdę bardzo wydajna.
Bardzo ważne jednak, aby wprowadzając do przedsiębiorstwa sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to właściwie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie nadaje się do tego WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Posiada bowiem ogromne doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Kluczowym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w olbrzymim zakładzie jest przede wszystkim przygotowanie właściwego projektu. To właśnie na jego etapie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność całego systemu. 
WNCG Akademia WiFi ma w dodatku nie tylko wspomniane wcześniej doświadczenie, ale także należyte ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z szerokiej gamy polecanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim zakładzie bardzo wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi znakomicie zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega efektywne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również dedykowanych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży umieją zebrać te wszystkie niezbędne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
Poza tym w swoich działaniach opierają się o standardy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od konkurencji w ramach usług powdrożeniowych gwarantują nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale też szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Oprócz tego jako nieliczni oferują audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te prowadzone są głównie w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład skontrolować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich. Mają również klientów zagranicznych. Znajdź ich wpisując w internecie „site survey for wireless” czy „badanie zasięgu sieci wifi”