Dbajcie o naszą planetę, wybierajcie torby bawełniane

Posted onCategoriesInternet i technologie, Wieści z Infoboxu

Pewnie większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy, że to właśnie człowiek jest największym wrogiem otaczającego nas środowiska naturalnego. W konsekwencji tego wszystkie nasze działania mogą albo przyczynić się do zwiększenia procesów destrukcyjnych albo do ochrony otaczającej nas przyrody. Wybór należy wyłącznie do nas. Tym bardziej, że powinniśmy również pomyśleć o naszych dzieciach, które będą żyły w coraz bardziej zanieczyszczonym świecie, jeśli nic z tym nie zaczniemy robić.
Ważne jest przede wszystkim, aby każdego dnia dokonywać odpowiednich wyborów pomiędzy alternatywnymi możliwościami. Bardzo dobrym przykładem może być chociażby robienie zakupów. Większość z nas korzystała przy nich z bezpłatnie oferowanych reklamówek foliowych. W dodatku zużywaliśmy ich ogromne ilości, a i tak średnio po 20 minutach lądowały w koszu. Wydawane były przeważnie za darmo lub za niewielką opłatą, a znajdujące się na nich nadruki promowały sklep lub określony produkt.
Niestety większość z nas korzystając z nich nie zdawała sobie nawet sprawy, że zanieczyszczamy nimi środowisko naturalne. Nie były bowiem wykonane z materiałów ekologicznych. Obecnie jednak czasy się zmieniły. Społeczeństwo jest bardziej wyedukowane. Poza tym nawet Unia Europejska propaguje idee ekologiczne, a co za tym idzie wycofanie foliowych reklamówek ze sklepów. W konsekwencji tego zostały zastąpione one materiałowymi siatkami, które są w dodatku dużo trwalsze od jednorazowych foliówek.
Rozwój działań proekologicznych oraz wzrost popularności toreb wielokrotnego użytku spowodował, że powstało coraz więcej przedsiębiorstw sprzedających torby bawełniane. Nie są one bowiem zbyt drogie, a naprawdę warto wydać nawet te kilka złotych i przyczynić się do ochrony naszej planety. Tym bardziej, że w dłuższej perspektywie są nawet bardziej ekonomiczne niż foliowe reklamówki, które zaraz wyrzucimy. Torba bawełniana posłuży nam bowiem przez długi czas, a poza tym gdy się ubrudzi bez problemu możemy ja uprać w pralce.