Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień „Słoneczna” pomoże Ci wyjść z nałogu

Posted onCategoriesInternet i technologie, Warte polecenia

Problem uzależnień jest w obecnym świecie bardzo powszechny. Uzależnić możemy się od mnóstwa rzeczy zarówno od używek jak i od zachowań. Najczęściej spotykane są jednak uzależnienia od alkoholu, nikotyny, narkotyków, hazardu, Internetu, gier, seksu i jedzenia. Chociaż obiekty, od których się uzależniamy są bardzo różnorodne wszystkie uzależnienia wyróżniają się jedną wspólną cechą – ich ofiary długo nie są w stanie przyznać, że mają problem.
Istotę uzależnienia właściwie pojmują tylko i wyłącznie inni uzależnieni, a osobom stojącym z boku trudno zrozumieć istnienie tak silnej potrzeby zaspokojenia „głodu”, że nie pozwala ona osobie uzależnionej na wykonywanie podstawowych czynności. I nie chodzi tu do końca o alkohol, hazard czy papierosy. Pierwszym symptomem uzależnienia jest przejmujące poczucie pustki, którą staramy się za wszelką cenę wypełnić. Potrzeba wypełnienia jej zajmuje całą naszą uwagę i jeśli chociaż na chwilę tego nie zrobimy (nieważne czym: papierosem, kieliszkiem wódki czy wizytą w salonie gier) nie będziemy umieli normalnie funkcjonować. Zaspokojenie „głodu” niesie ukojenie, euforię i błogostan, i zależnie od rodzaju uzależnienia trwa on dłużej lub krócej. W tym czasie możemy zająć się codziennymi czynnościami, jednak trwa to do momentu, w którym myśli niezależnie od naszej woli, znów zaczynają krążyć wokół tego, od czego jesteśmy uzależnieni. Skupienie i dobre samopoczucie znikają, a myśli zaczyna wypełniać wyłącznie obiekt naszego uzależnienia. Niestety każdy nałóg wcześniej czy później zaczyna zakłócać normalny tryb życia. Dla przykładu osoba uzależniona od papierosów nie pojawi się w miejscu, gdzie nie będzie mogła przez dłuższy czas zapalić papierosa jak teatr,opera, kino itp. Tym samym rezygnuje z mnóstwa rozrywek na rzecz zaspokojenia swojego nałogu.


Nałóg staje się ważniejszy niż wszystko dokoła, odbiera możliwość decydowania o sobie, choć osobom uzależnionym zazwyczaj wydaje się, że to one mają kontrolę. W kółko powtarzają one, że w każdej chwili mogą rzucić nałóg, nigdy jednak nie wprowadzają tych słów w czyn. W momencie, gdy osoba tkwiąca w nałogu zrozumie, że to już nie jest jej wybór, i że nie ma kontroli nad swoim życiem, może ona rozpocząć proces wychodzenia z nałogu. Leczenie uzależnień jest jednak procesem długotrwałym, niekiedy walka z nałogiem może trwać wiele lat.
W Polsce obecnie funkcjonuje około 100 ośrodków terapii uzależnień. Są to zarówno ośrodki państwowe jak i prywatne. Jednym z nich, zasługującym na szczególną uwagę jest Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień „Słoneczna”, znajdujący się w Nowym Sączu na zachwycającym wzgórzu Beskidu Sądeckiego. Ośrodek leczenia uzależnień znajduje się w cichej i spokojnej dzielnicy, z daleka od zgiełku i hałasu. Otacza go sporych rozmiarów ogród, tworzący niezapomniany klimat oraz doskonały na letnie grille. Ośrodek posiada pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami, a do dyspozycji pacjentów jest biblioteka, salon z kominkiem, siłownia, tenis stołowy oraz rowery dające możliwość zwiedzania okolicy. Terapia uzależnień prowadzona w ośrodku obejmuje głównie: leczenie alkoholizmu, leczenie narkomanii oraz leczenie uzależnienia od hazardu. Kadrę ośrodka stanowią profesjonaliści, którzy odznaczają się szczególną empatią, wiedzą, ogromnym doświadczeniem zawodowym oraz – co ważne dla większości pacjentów – dyskrecją. Pracownicy ośrodka do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, starając się zapewnić pacjentowi poczucie bezpieczeństwa, zachowując przy tym atmosferę poufności i anonimowości. Wszyscy pracownicy dokładają wszelkich starań, aby stworzyć pacjentom jak najlepsze warunki do wyjścia z nałogu.


Jeżeli chcesz pomóc bliskiej osobie bądź dostrzegłeś, że sam masz problem, bo nałóg przejmuje kontrolę nad Twoim życiem nie zastanawiaj się i daj szansę sobie oraz swoim bliskim. Każdy przecież zasługuje na to, aby kierować swoim życiem.