Uszkodzenie tylnej belki w samochodzie

Posted onCategoriesInternet i technologie, Wieści z Infoboxu

W każdym aucie bardzo ważnym elementem, o którym wielu z nas często zapomina jest niewątpliwie jego tylna belka. Niestety możemy ją bardzo szybko zniszczyć. Ogromny wpływ na jej trwałość ma bowiem przede wszystkim jazda po złych jakościowo drogach, zwłaszcza bardzo szybka, jak również zbyt duże obciążenie auta, co zazwyczaj zdarza się przy wyjazdach wakacyjnych. Poza tym tylną belkę oraz wszystkie elementy wchodzące w jej skład bardzo łatwo uszkodzić w sytuacji, gdy na przykład uderzymy tylnym kołem o krawężnik. Warunki atmosferyczne mają także ogromny wpływ na jej szybszą eksploatację. W przypadku francuskich aut duże znaczenie może mieć tutaj nawet korozja. Niestety patrząc na stan naszych polskich dróg, jest więcej niż pewne, że prędzej czy później ten element w naszym aucie może zostać uszkodzony.
Wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy o czym tak naprawdę mówimy. Nie wiedzą bowiem, że taki element w ich aucie w ogóle istnieje i za co tak naprawdę odpowiada. Przyjrzyjmy mu się więc nieco bliżej.
Tylna belka skrętna jest to bowiem główny element tylnego zawieszenia samochodu. Składa się ona przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje ze sztywnej belki, która łączy dwa koła. Takie rozwiązania w obecnych czasach stosowane są zwłaszcza w samochodach francuskich, takich jak Citroen, Peugeot czy Renault. Ważną rolę w całym tym zawieszeniu odgrywają również elastyczne przeguby, za pomocą których ta sztywna belka przymocowana jest do nadwozia.
Jeśli więc okaże się, że w Waszym aucie słychać różnego rodzaju piszczenie, zgrzytanie czy stukanie dochodzące z części tylnej zawieszenia, z pewnością ma to związek z usterką w belce skrętnej. Bez zastanowienia udajcie się wtedy do warsztatu samochodowego. Może mieć to bowiem bardzo przykre konsekwencje. Należą do nich między innymi zaburzenie geometrii kół lub obniżenie samochodu, gdy na przykład pęknie główny drążek. Udajcie się w takiej sytuacji do mechanika, który dokładnie zna się na rzeczy. Mowa tutaj na przykład o firmie Szmytek Robert Szmytkowski z Piły. Specjalizują się bowiem w naprawie oraz regeneracji tych elementów.